9. října 2012

Sýrové karbanátky s kapustouKarbanátkové šílenství. Ne, i když by se to tak mohlo zdát, tak mě nepostihlo, ale při probírání se recepty na kapustové karbanátky jsem narazila i na variantu se sýrem, kterou jsem rozhodně chtěla vyzkoušet. A protože mi ještě kus kapusty zbyl, rovnou jsem se do toho pustila.

Na recept jsem potřebovala asi čtvrt kapusty, 200 gramů sýra (já použila eidam, ale gouda by asi byl lepší), jedno vejce, cibuli, dva stroužky česneku, tři lžíce hrašky, sůl, pepř a majoránku. Kapustu jsem podusila, důkladně vymačkala a spolu s cibulí, česnekem a sýrem rozsekala nadrobno. Do sekaniny jsem přidala koření, vejce, zahustila hraškou a vytvořila placičky, které jsem dala asi na půl hodiny péct do trouby vyhřáté na 180 stupňů. V polovině času jsem placičky otočila, aby byly pěkně zlaté z obou stran.

Musím říct, že oproti kapustovým karbanátkům s masem to opravdu nebylo ono, taková sýrová placička s kapustou navíc. Ale úplně špatné to taky nebylo. Minimálně jako varianta pro bezmasé dny či vegetariány...


Žádné komentáře:

Okomentovat

Za všechny komentáře děkuji :)