O mně

Jmenuji se Karolína, ale říkejte mi prosím Kaya, tak jako celé mé blízké okolí. Sama sebe považuju za foodie, blázna do všeho co se okolo jídla točí. Nejsem líná stát ráno frontu na tu nejčerstvější zeleninu na trhu, cestovat přes půl republiky za gastrozážitky a dobrým jídlem. Výlety do měst i na vesnici plánuju podle umístění zajímavých restaurací, obchodů s jídlem, farmářských trhů a farem. Vařím pro všechny okolo, pro mého muže, rodinu i přátele a už taky pro moje děti.

Moje kuchyň je místem, kde můžu realizovat svou vášeň pro jídlo. Baví mě objevovat, takže kromě receptů prolézám staré půdy i sklepy a vetešnictví za nalezením doplňků k servírování mých jídel. Stejně tak se pořád přehrabuju v sekáčích po zajímavých kouscích oblečení a vrtám se v antikvariátech a internetech po kuchařkách, které nutně potřebuju. Po večerech a ve volných chvílích si pak listuju sbírkou časopisů o vaření a stránkami kuchařských knih a spřádám plány co uvařit. Při snídani přemýšlím, co budeme obědvat, při obědě, co večeřet. Život se mnou je prostě chutná jízda.

Blog i instagramový profil jsem založila proto, aby se moje vášeň dostala dál, než jen na práh naší kuchyně. Koneckonců se pro mě stali i terapií v běžném životě a jsou zásobárnou vyzkoušených receptů pro lepší den. Svými recepty chci ukázat, že lidé se zájmem o dobré jídlo nejsou jen ve velkých městech, jsem totiž z malého města na severu Čech. Doufám, že se moje bláznivá posedlost jídlem tak trochu přenese i na vás a budeme si společně užívat tu nikdy neutuchající vášeň pro jídlo! 

Kaya

14 komentářů:

 1. Mohla bych se zeptat na Vaše neužitečnější pomocníky v kuchyni ( kromě rukou a hlavy )? Moje kuchyně je také plná různých vychytávek, ale moc ráda se poučím a zjistím něco nového. Děkuji moc za inspirace Šárka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Když nad tím tak přemýšlím, moc toho nebude :) Nejvíc využívám nůž šéfkuchaře, se kterým se dá uříznout téměř cokoliv. Pak asi pořádné prkénko, ponorný mixér, co se dá použít i do horkých pokrmů a mačkadlo na brambory. Taky jsem zjistila, že pasírovač je věc, která ulehčí spoustu práce. Možná je to námět na článek! :)

   Vymazat
 2. Odpovědi
  1. Kristino, tys mě nakonec našla! Díky :) červenám se...

   Vymazat
  2. Našla, když jsi mi třikrát zopakovala jméno blogu :P Vůbec netuším, že se mně to nepovedlo dřív... Škoda, že nejsi z Brna či okolí... :(

   Vymazat
  3. To nejsem, ale sestra tam bydlí, takže tam čas od času jezdím! :)

   Vymazat
 3. Odpovědi
  1. Moc ráda! Až budu mít zase cestu na jih, ozvu se :) nebo když bys jela na sever či do Prahy :)

   Vymazat
 4. Kayo, dnes jsem při hledání receptu tradičních lokšů natrefila na váš blog a už budu jeho pravidelnou čtenářkou. Jsem býk, takže požitkář co rád jí a taky nadšenec pro hezky ztvárněnou fotografii. U nás se často setkáváme s přáteli, takže se ráda nechám inspirovat něčím dobrým na zub, když se mi nebude zrovna chtít samotné nějaký receptík vymýšlet. Takže super, těším se na další :-). Krásné letní dny.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuju, to mám obrovskou radost! Tak ať se Vám tu líbí ;)

   Vymazat
 5. Zdravím Vás Kayo, náhodou jsem narazila na Váš blog a musím říct, že je úžasný. Jelikož jsem velká milovnice jídla, food blogy ráda prohlížím a sleduji. Vlastně tedy nechápu, jaktože jsem na Vás nenarazila dřív. Ale musím říct, že to vše máte dokonale přehledné, krásně nafocené a recepty? no jeje, když jsem v sekci polévky zjistila, že musím vyzkoušet už 12tý recept tak jsem to vzdala :-D. Opravdu nejhezčí a nejlépe dělaný food blog a už se moc těším až začnu zkoušet jeden recept za druhý. Ať se Vám moc daří a posílám pozdrav z Jihlavy

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Za tak milý komentář moc děkuju, je to pro mě motor pro další činnost. Tak ať vás to tady baví pořád dál, víc věcí než jen recepty tady najdete i na mém instagramu, jestli ho máte :) Jestli budete chtít nakouknout, tak se tam dostanete přes sloupec vlevo.

   Vymazat
 6. Zajímavé čtení

  OdpovědětVymazat

Za všechny komentáře děkuji :)