19. června 2018

Dort k prvním narozeninám


Uteklo to jako voda a Pepina už měla svoje první narozeniny. Na jednu stranu byly chvíle, kdy jsem si říkala, že ten čas snad stojí a jestli by raději nechtěl trochu poskočit, ale jen jsem se otočila a ta naše holka už je tak veliká! Na oslavu jsem chtěla udělat dort, který bude kromě dospěláků moct i ona. Sice jsem se trochu bála, že nebude chutnat, protože neobsahuje přidaný cukr, ale byl vynikající a myslím, že úspěch sklidil na obou stranách. Tady na něj máte recept.


na 20cm formu/8 porcí
krém
 • 800g selského jogurtu
 • 250g ricotty
 1. S přípravou jsem začala den předem. Cedník jsem si vyložila plátýnkem (ideální je třeba plína) a nalila do ní jogurt. Cedník jsem pak položila na misku a nechala v lednici odkapat syrovátku, aby jí bylo zhruba 1/2 hrnku. Tu jsem si pak nechala na korpus.
 2. Odkapaný jogurt jsem přemístila do mísy, přidala ricottu a šlehačem společně vyšlehala do hladkého a nadýchaného krému, který jsem pak nechala odpočinout v lednici.
korpus
 • 2,5 hrnku vloček
 • 3 zralé banány
 • 1/2 hrnku syrovátky (vykapaná z jogurtu na krém)
 1. Vločky jsem nasypala do hlubokého mixéru a rozmixovala jsem je na jemno.
 2. Oloupané banány jsem nakrájela na kusy, přidala je do mixéru k vločkám a vše zalila syrovátkou. Vše jsem v mixéru promixovala tak, aby se všechno společně promíchalo (pokud by náhodou bylo málo tekutiny, přidejte trochu jogurtu).
 3. Formu jsem si vyložila pečícím papírem, nalila do ní těsto, uhladila a dala péct do trouby předehřáté na 180°C asi na 20-30 minut (dokud po testu propíchnutí těsta špejlí nevyjde špejle čistá).
 4. Hotový korpus jsem nechala vychladnout a prokrojila ho na půl.
dohotovení
 • 2 hrsti ovoce (borůvky, jahody, maliny, třešně, physallis)
 1. V den D jsem ráno polovinou krému naplnila korpus a do něj zapíchala asi 1/3 ovoce.
 2. Krém s ovocem jsem přiklopila druhou částí korpusu a zbytek krému navršila navrch dortu.
 3. Celý vršek dortu jsem pak pokladla zbylým ovocem a dala alespoň na hodinu odležet do lednice.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Za všechny komentáře děkuji :)